Anımız Şanımızz 5/A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aliağa Petkim İlköğretim Okulu Tarihçesi

Aliağa Petkim İlköğretim Okulu Tarihçesi Empty Aliağa Petkim İlköğretim Okulu Tarihçesi

Mesaj  ||||| CaneŞ ||||| Paz Mayıs 24, 2009 1:29 pm

AÇILIS TARIHI : 1980-1981 EGITIM-ÖGRETIM YILI

Petkim Ilkögretim Okulu’nun binasi Petkim Petrokimya Holding A.S.Genel Müdürlügü tarafindan yaptirildigi için okula bu kurulusun adi verilmistir.Okul 1980-1981 Egitim Ögretim yilinda 5 derslik ve 80 ögrenci ile ögretime baslamistir.1997 yilinda 8 yillik egitime geçilmesi ile sinif sayilarinda artma olunca ,mevcut binamiza ilave olarak,Petkim Petrokimya Holding A.S.nin okul olarak kullanilmak üzere gösterdigi 2.bir ek binada da ögretime baslanmistir.2003 yilinda yine Petrokimya Holding A.S.Genel Müdürlügü tarafindan 8 derslik,1 fen laboratuari ,ögretmenler odasi,kantin ve tuvaletleri ile komple bir ek bina yapilmistir.Görsel Sanatlar atölyesi,Teknoloji Tasarim atölyesi ve spor odasi mevcuttur.Bahçesinde yesil çevre düzenlemesi ve genis oyun alani bulunan okulumuz 1998 yilinda çevre ödülü almistir.

2006–2007 egitim ögretim yilinda beyaz bayrak kazanan okulumuz TKY “Yilin Kaliteli Ekibi” dalinda il de 20. ilçe de dördüncü olmustur. 2007-2008 egitim ögretim yilinda TKY “Yilin Kaliteli Ekibi “dalinda il de 24 . ilçede ikinci olmustur. 2007-2008 egitim ögretim yilinda Çevre Orman il Müdürlügünün düzenlemis oldugu en çevreci ilkögretim okullari yarismasinda Izmir ili 3. olmustur.

Okulun ihtiyaçlari Petkim AS. ve velilerin katkilari ile giderilmektedir. Okulda su anda: çesitli kitap ve ansiklopedilerle dolu bir kütüphane, gerekli araçlari ile donatilmis teknoloji tasarim atölyesi, egitim araç gereçleri ile desteklenmis bir fen laboratuari ( 7 adet tepegöz, 2 adet video ve baglanti sistemi ile siniflarda hazir durumda 8 adet televizyon, 2 adet VCD oynatici, Tüm siniflarimiza da Bilgisayar ve projeksiyon (yansitici)lar kazandirilarak görsel egitime geçilmistir. Ayrica müzik sinifimizda gitarlar, elektro gitarlar profesyonel org, bateri mevcut olup derslerimiz bu araçlar esliginde islenmektedir. Halk Oyunlari, Satranç, Baglama, Gitar, Piyano, izcilik kurslari gibi sosyal faaliyetler sürdürülmektedir.

Modern bir egitim için ihtiyaçlarinin tamamina yakini karsilanmis olan okulda çagdas egitim ve ögretimin bilincinde olan ögretmenlerin gayreti ile basarili ögrenciler yetistirilmektedir. Ögrencilerin sosyal faaliyetlerde yurt içi ve yurt disinda yapilan yarismalardaki basarilari, Anadolu Liseleri ve Özel Okullara giris sinavlarinda gösterdikleri basarilar ögretmenlerin, velilerin övünç ve mutluluk kaynagidir.
||||| CaneŞ |||||
||||| CaneŞ |||||
Admin
Admin

http://sanli5-a.yetkinforum.com

- Similar topics